LOWA ZEPHYR to buty taktyczne, które z powodzeniem możemy stosować do zadań outdoorowych. Wykonane są z bardzo mocnego materiału. Idealnie sprawdzą się w deszczowe dni. Zabezpieczają przed przemakaniem i skutecznie chronią nasze stopy.

Materiały użyte do konstrukcji buta

Cholewka butów taktycznych LOWA ZEPHYR została zrobiona ze skóry dwoiny, wzmocniono ją także tworzywem syntetycznym. W części od podeszwy do cholewki zachodzi nowoczesna poliuretanowa rama. W ten sposób stopa ma zapewniony bardzo wysoki poziom stabilizacji. Jednocześnie materiał zewnętrzny obuwia dostaje dodatkową ochronę. Buty te posiadają wkładkę ATC, zapewniającą wspaniałe właściwości. Śródpodeszwa, która została wykonana w technice podwójnego wtryskiwania daje stabilną amortyzację i dynamiczne odbicie podczas każdego kroku. Wszelkie wstrząsy są skutecznie pochłaniane, a energia oddawana jest przy każdym wybiciu. Zwieńczeniem konstrukcji buta jest podeszwa zrobiona z mieszanki gumy, która sprawia, iż przyczepność jest dostosowana do każdego terenu.

Cechy butów LOWA ZEPHYR


Najważniejszymi cechami butów taktycznych są:

  • cholewka wykonana ze skóry dwoiny
  • membrana zapewniająca wysoki poziom zabezpieczenia przed przemakaniem
  • poliuretanowa rama, która podnosi poziom stabilizacji, a także chroni cholewkę
  • wytrzymała wkładka ATC
  • śródpodeszwa, która została wykonana techniką podwójnego wtryskiwania
  • gumowa podeszwa
  • średnia sztywność buta.

Zastosowanie butów taktycznych LOWA ZEPHYR

Buty zostały zaprojektowane w specjalnej technologii, a przeznaczone są zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Bez problemu możemy ich używać podczas bardzo intensywnych zajęć i czynności. Idealną temperaturą dla nich będzie umiarkowana lub wyższa. Skutecznie chronią przed wilgocią dzięki wodoodpornemu materiałowi, a dodatkową zaletą jest oddychalność tegoż materiału. Jest to bardzo praktyczne zastosowanie, z jednej strony woda nie przenika do środka buta, z drugiej zaś pot wyparowuje na zewnątrz. W ten sposób nadmiar ciepła wydostaje się w bardzo szybkim czasie. Idealnie komponują się z wydarzeniami outdoorowymi, takimi jak: wycieczki rodzinne, trekking, a nawet przejścia przez tereny błotne. Możemy być pewni, że buty taktyczne zawsze zapewnią nam ochronę przed wilgocią, a także dadzą nam komfort i amortyzację podczas chodzenia. W tych butach każdy krok jest stabilny i, co najważniejsze, obuwie nie generuje ciepła wewnątrz, przez co stopa może oddychać. Są to niewątpliwie zalety godne polecenia amatorom spacerów w trudnych terenach.