Niektóre rodzaje działalności wymagają dobrze dobranego obuwia ochronnego, a to ze względu na trudne warunki terenowe, z jakimi mogą się zmierzyć osoby trudniące się chociażby survivalem lub pracą w jednostkach służb mundurowych (więcej). Buty taktyczne to strzał w dziesiątkę, gdyż zaprojektowane są zazwyczaj niezwykle funkcjonalnie, choć nie oznacza to, że nie mogą mieć atrakcyjnego wyglądu i designu. Biorąc jednak pod uwagę ich przeznaczenie, trzeba znaleźć parę, która dobrze spełni swoje funkcje i nie zawiedzie w terenie. Dobrym wyborem zdają się być buty taktyczne LOWA ZEPHYR.

Marka Lowa – czym się wyróżnia?

W przyszłym roku niemiecka firma Lowa będzie obchodzić okrągłą, setną rocznicę swojego powstania. Przez ostatni wiek dostarczała na rynek najwyższej jakości obuwie taktyczne i sportowe. Nie zaczynała bynajmniej od butów wojskowych, a w początkowej fazie swej historii stawiała raczej na obuwie wspinaczkowe oraz trekkingowe. Dopiero rozwój technologii sprawił, że w linii produkcyjnej firmy zaczęły dominować buty wojskowe i taktyczne, wykorzystywane przez różne formacje na całym świecie.

Siedziba firmy Lowa znajduje się przez wszystkie te lata w Jetzendorfie, urokliwie położonej miejscowości koło Monachium. Co warto podkreślić, większość obuwia jest szyta ręcznie przez wykwalifikowanych mistrzów sztuki szewskiej.

Buty LOWA ZEPHYR – specyfikacja i charakterystyka


To obuwie taktyczne sprawdza się doskonale we wszystkich trudnych warunkach terenowych. Kluczem do sukcesu jest sama metoda produkcji, opierająca się na strzeżonej od wieku recepturze bezszwowego wytwórstwa. W rezultacie powstają buty, które świetnie dostosowują się do stopy, a ponadto zapewniają wysoką termoizolację i cyrkulację powietrza. Noga się nie męczy, a samo obuwie świetnie chroni przed wilgocią, niezależnie czy mamy do czynienia z urokami rozległych bagnisk czy ukropem piaszczystej pustyni. Zapewnienie komfortu i ochrona przed mrozem oraz wilgocią to główne cechy, sprawiające, że cenią to obuwie zarówno żołnierze, jak i praktykanci sztuki survivalu.

Pozostałe cechy obuwia LOWA ZEPHYR to:

  • cholewka z hydrofobowej skóry welurowej
  • specjalna wkładka chroniąca stopę przed wilgocią i odciskami
  • wodoodporna membrana zastosowana w podeszwie buta
  • podeszwa stabilizująca stopę i zwiększająca przyczepność
  • metalowe przelotki ułatwiające szybkie sznurowanie buta
  • mała waga obuwia – zaledwie 1kg na parę.

Podsumowując, obuwie to jest spełnionym snem każdego człowieka, który stawia na aktywne życie. Wymiernie wysoka cena tych butów jest warta ich jakości, a ponadto będą służyć wiernie przez kilka sezonów.