Niezwykle ważnym elementem wyposażenia jest kabura. Wiele ważnych detali ma wpływ na wybór odpowiedniej kabiny. Każdy ma inne predyspozycje oraz wymagania, ale wybór jest duży, więc nawet wymagający klienci powinni być zadowoleni.

Zakup kabury

Zadaniem kabury jest przede wszystkim bezpieczne przenoszenie pistoletu

Zadaniem kabury jest przede wszystkim bezpieczne przenoszenie pistoletu. Wygoda transportowania kabury także jest bardzo ważna. Chodzi przede wszystkim o to, żeby nie było zbyt ciężka. Warto także pamiętać, że powinna być wykonana z wytrzymałego materiału. Najlepiej kupować produkty u sprawdzonych producentów, którzy wiele lat działają na rynku i cieszą się dobrą opinią. Wtedy można mieć pewność, że kabura wytrzyma przynajmniej kilka lat. Wybór kabury jest niezwykle ważną kwestią, dlatego nie można absolutnie na tym oszczędzać. Trzeba pamiętać, że kabury będziesz używać osobiście. Dlatego ma być wygodna dla ciebie i spełniać twoje wymagania. Materiał powinien być odporny na blaknięcia, rozdarcia oraz ścieranie. Niektóre modele kabury są produkowane ze skóry, ale jest to zdecydowanie najdroższe rozwiązanie. Dobrze sprawdzą się także materiały syntetyczne, ponieważ cechują się stosunkowo dużą wytrzymałością. Oprócz tego liczy się też odporność na warunki atmosferyczne, czyli śnieg oraz deszcz. Można wyróżnić dwa sposoby noszenia kabury: zewnętrzne oraz wewnętrzne. Kabury można nosić na szelkach lub pasku. Z reguły to pas jest najwygodniejszym miejscem dla wielu osób. Chodzi tu dokładnie o prawą stronę ciała przy kości biodrowej. Trzeba też pamiętać o właściwej szerokości paska, jeżeli chcesz nosić kaburę na pas.

Należy pamiętać, że kabury powinny trzymać się stabilnie

Wybór kabury

Należy pamiętać, że kabury powinny trzymać się stabilnie. Noszenie broni w kaburze szelkowej jest alternatywą, która u niektórych osób sprawdzi się naprawdę dobrze. W ten sposób można skutecznie ukryć pistolet przed osobami trzecimi. Najważniejsze to, żeby kabura była cały czas w tym samym miejscu. Na rynku dostępne są jeszcze kabury udowe, które nadają się doskonale na strzelnicę. W sklepach internetowych można znaleźć kabury dla osób leworęcznych oraz praworęcznych. Model można bez większego problemu dopasować do własnych predyspozycji, ponieważ wybór jest naprawdę duży. Kieszeń na latarkę lub magazynek jest dodatkowym atutem. Trzeba sobie uświadomić, że uniwersalna kabura nie istnieje. Musi być dopasowana do własnych preferencji oraz upodobań. Jedni wolą kaburę na szelki, natomiast innym lepiej pasują modele na pasek. Najlepiej zamówić dwa rodzaje kabury i osobiście sprawdzić, który będzie nam lepiej pasować. Można też posiadać kilka modeli kabur, które mają różne przeznaczenie.