Miłośnicy wszelkiego rodzaju militariów bez cienia wątpliwości słyszeli przynajmniej raz nazwę helikon. Nic dziwnego, ponieważ od początku swej działalności firma związana jest głównie z produkcją oraz sprzedażą umundurowania.

Słów kilka o Helikonie

Helikon jest firmą posiadającą nad wyraz bogatą ofertę odzieży militarnej oraz turystycznej, choć bez wątpienia kojarzy się bardziej z tą pierwszą. Firma działa na polskim rynku od 1983 roku, oferując asortyment złożony początkowo głównie z umundurowania. Wraz z biegiem lat oferta została solidnie rozbudowana oraz wzbogacona także o inne produkty, jednakże nadal w znacznym stopniu nie odbiega od pierwotnego kierunku.

Obecnie Helikon jest nie tylko producentem odzieży taktycznej, ale również wszelkiego rodzaju sprzętu niezbędnego dla miłośników survivalu w każdej postaci. Dodatkowo w asortymencie Helikonu nie brakuje także produktów związanych ze strzelectwem.

Miłośnicy wszelkiego rodzaju militariów bez cienia wątpliwości słyszeli przynajmniej raz nazwę helikon

Nie jest trudno się zatem domyślić, że Helikon sklep oferowanym asortymentem zaspokoi oczekiwania entuzjasty aktywności terenowej. Sklep można odwiedzić osobiście, odnajdując wcześniej lokalizacje rozpowszechniające produkty polskiego producenta. Jednakże o wiele prostszym rozwiązaniem jest zamówić niezbędny asortyment w sklepie internetowym, gdzie z całą pewnością uda znaleźć się również prawdziwe perełki.

Umundurowanie z Helikonu

Marka Helikon kojarzona jest w ogromnej mierze z ubiorem taktycznym, w związku z czym znalezienie w asortymencie elementów umundurowania nie jest wcale trudnym zadaniem. Co więcej, zaopatrując się w sklepie Helikon, w bardzo prosty sposób całe umundurowanie można skompletować w zasadzie bez większego wysiłku oraz w przystępnej cenie.

Spodnie bojówki Helikon SFU NEXT to jedna z wielu opcji, która cieszy się ogromną popularnością. Wysokiej klasy, trwały materiał pozwoli cieszyć się ubiorem długi czas nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach. Co więcej, zapakowanie niezbędnych przyborów na wędrówkę również okaże się proste, gdyż spodnie wyposażone zostały aż w 9 kieszeni.

Niedrogo nabyć można również koszulkę wykonaną w pełni z bawełny, która ułatwia skórze oddychanie, zapobiegając jednocześnie poceniu się. Jest to ogromna zaleta w terenie, kiedy warunki atmosferyczne są nieprzewidywalne i raczej rzadko sprzyjają.

Marka Helikon kojarzona jest w ogromnej mierze z ubiorem taktycznym, w związku z czym znalezienie w asortymencie elementów umundurowania nie jest wcale trudnym zadaniem

W całym starannie dobranym stroju najdroższym elementem bez wątpienia okaże się kurtka. Warto wybrać taką, która jest wykonana z mocnej, wytrzymałej tkaniny, jednocześnie zapewniając komfort podróżowania w chłodzie, a nawet w deszczu. Wybierając kurtkę, zaleca się także zwrócić uwagę na sposób zapięcia oraz ilość kieszeni.

Oferta firmy jest w rzeczywistości potężna i nie ogranicza się do samych ciuchów. Helikon sklep stwarza możliwość dokładnego zaopatrzenia się w zasadzie na każdą okazję. Oferta obejmu m.in. kompas, butelkę bądź światło chemiczne, a także wiele innych, niezbędnych do prawdziwego survivalu przedmiotów.