Wiele osób myślą o ubraniach wojskowych bądź męskim stylu militarnym wyobraża sobie mężczyznę ubranego w zbyt duże bojówki glany, starą polówkę w charakterystycznym kolorze khaki oraz kamizelkę na tzw. ryby. A co jeżeli występuje inny styl wojskowy odbiegający od tego stereotypowego? Spróbujmy zaprezentować nieco inny styl wojskowy odbiegający od tego tradycyjnego. Zatem rodzi się pytanie, jak więc prezentuje się ten strój?

Ubrania wojskowe- jakie są najmodniejsze oraz jak je nosić?

Zacznijmy od podstawowej rzeczy, czyli spodni bojówek. Jest to rzecz, która musi się znajdować w każdej szafie mężczyzny, który preferuje noszenie wojskowych ubrań na co dzień. Jeżeli stylizacja w jak największym stopniu, ma przypominać stylizację wojskową, musi być w kolorze khaki lub we wzorze moro. Coraz częściej wybierane są tę spodnie z szerokimi nogawkami u samego spodu. Ten ostatni fason jest wyjątkowo aseksualny, co zresztą powie ci każda kobieta. Styl militarny do głównie kolory ciemnie, ale i z tym nie można przesadzać. Stylizacja będzie się źle prezentować jak, wszystko będzie w kolorze khaki. W takiej sytuacji potrzebne jest element rozjaśniający.

Następną rzeczą, która jest związana ze stylem wojskowym, jest kurtka bamberka. Bardzo ciekawe jest to, że tę kurtki weszły do mody codziennej właśnie dzięki żołnierzom. W latach 50-tych każdy z nich miał taką kurtkę w kolorze granatowym lub oliwkowym z pomarańczową podszewką. Takie odcienie są nadal dostępne, dodatkowo weszły jeszcze modele w czerni, brązie czy we wzór moro.

Jak już jesteśmy w tematyce kurtek, to niektóre osoby nie przepadają za kurtkami, bardziej preferują płaszcze. W takim przypadku też coś jest o motywie militarnym, idealnym rozwiązaniem będzie wybór trenczu. Do dyspozycji jest dwurzędowy, z paskiem i w ciemnym kolorze, np. granatowym, czarnym czy khaki.

Na co należy zwrócić uwagę przy wybieraniu ubrań wojskowych?

Motyw moro jest jednym z najbardziej wymagających stylów, dlatego stworzono kilka zasad dla ułatwienia wyboru. Po pierwsze w jednej stylizacji nie można łączyć kilku ubrań wojskowych. Ubrania wojskowe (ze sklepu: www.specshop.pl) nie są polecane dla osób, które zmagają się z dodatkowymi kilogramami, gdyż jest to styl, który wyraźnie podkreśla ciało osoby noszącej. Kiedy ubieramy T-shirt w moro, nie możemy dobrać do tego spodni w tym samym motywie. Co więcej, gdy ten styl jest już obecny, na dodatkach to oznacza, że nie powinno się go powtarzać na ubraniach. Na sam koniec warto zapamiętać, iż wyrazistego koloru zawsze powinno być mniej niż ciemniejszej podstawy.