Termin ASG (skrót od ang. Air Soft Gun) określa replikę broni palnej. Jest to niemal identyczna pod kątem wizualnym replika prawdziwej broni palnej. Broń ASG dzieli się na kilka jej typów. Warto zatem wiedzieć, czym dokładnie się charakteryzuje i co wziąć pod uwagę przy jej wyborze.

Czym jest broń ASG?

Jak wspomniano, tego typu broń to niemal identyczna replika prawdziwej broni palnej. Taka sama jest skala, w której są produkowane. Różnica polega jednak na tym, że z broni ASG strzela się gumowymi kulami. Te mogą mieć różną średnicę. Najczęściej wykorzystuje się gumowe kule o średnicy 6 bądź 8 mm. Kupcami broni ASG najczęściej są pasjonaci.

Jakie wyróżnia się rodzaje broni ASG?

Broń, o której mowa podzielić można na kilka rodzajów. Przede wszystkim wymienić można tu broń sprężynową, gazową oraz elektryczną. Broń ASG sprężynowa charakteryzuje się tym, że kula jest w niej wystrzeliwana za pomocą sprężonego powietrza. Z kolei w przypadku broni gazowej, kula wystrzeliwana jest za pomocą gazu. Zaletą broni gazowej w porównaniu z bronią sprężynową jest to, że w przypadku tej pierwszej nie ma konieczności przeładowywania po oddaniu strzału. Broń gazową charakteryzuje duży realizm. Po oddaniu strzału odczuwa się odrzut. W broni elektrycznej kula wystrzeliwana jest dzięki silnikowi elektrycznemu.

Czym kierować się wybierając broń ASG?

Wybierając broń ASG, uwagę zwrócić należy na kilka istotnych elementów. Oczywiście najważniejsze jest, aby była to broń bezpieczna. Koniecznie muszą zatem posiadać odpowiednie atesty świadczące o tym, że broń jest zgodna z normami bezpieczeństwa. Aby zadbać o swoje bezpieczeństwo, warto oprócz samej broni zakupić dodatek akcesoria. Dobrym przykładem będą tu gogle ochronne. Będą one przydatne zwłaszcza wtedy, kiedy z broń ASG korzystać będzie się podczas gier Airsoft. Tego typu gry stają się coraz popularniejsze. Ważne jest jednak, aby w ich trakcie zadbać o swoje bezpieczeństwo. Broń ASG zawsze kupowana powinna być w sprawdzonych i renomowanych sklepach. To gwarancja tego, że będzie sprawa i bezpieczna.

Czy broń ASG można modyfikować?

W pewnym stopniu modyfikacja tego typu broni jest możliwa. Poprzez wymianę różnego rodzaju podzespołów możliwa jest poprawa zasięgu oraz celności broni. Każda jednak taka modyfikacja musi być wykonywana bardzo ostrożnie. Każdy, nawet najmniejszy błąd, może prowadzić do negatywnych konsekwencji. Lepiej zatem tego typu prace zlecić specjalistom. Przyznać tu jednak trzeba, że możliwość modyfikacji broni ASG daje możliwość jej dopasowania do indywidualnych potrzeb i oczekiwań.