Militaria ze strony www.specshop.pl to trend odzieżowy zbliżony do kategorii unisex, charakteryzujący się wykorzystaniem wyposażenia wojskowego: butów wojskowych, odzieży kamuflażowej (kolor khaki), wojskowych nakryć głowy (np. beretów), nieśmiertelników, wisiorków w kształcie kul itp. Militarny styl ubioru to niepowtarzalna okazja, aby odmienić swój casualowy look za pomocą ubrań lub dodatków inspirowanych militariami.

Jaki jest styl militarny?

 

Militaria w odzieży męskiej z roku na rok zyskuje coraz większą popularność

Aby odpowiedzieć na pytanie, czym jest styl militarny, musimy zagłębić się w historię. Po pierwszej wojnie światowej przemysł światowych potęg wymagał odbudowy, a wiele fabryk zostało zniszczonych. Aby zapewnić ludziom odzież, używano materiału na mundury wojskowe, którego było pod dostatkiem. Ubrania były szyte zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet, a nawet dzieci. W ten sposób narodził się trend w świecie mody, który trwa już od wielu lat.

Mundury wojskowe od zawsze kojarzone są z pięknymi zwycięstwami, siłą i determinacją. Styl militarny oferuje możliwość dodania tego akcentu do Twojego wyglądu i uczynienia go naprawdę oryginalnym.

Ten trend w modzie przyjmuje przeciwieństwa. Czołowi projektanci tworzą kolekcje, w których pojawiają się paradne mundury oficerskie, szarozielone suknie z miękkiej satyny. Jednocześnie białe t-shirty i sznurowane buty z grubą podeszwą i wysokim obcasem to kolejne kluczowe elementy tego stylu.

Mężczyźni wybierają styl militarny

Militaria w odzieży męskiej z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Męska odzież wojskowa pozwala silnej płci wyrazić swoją męskość w elementach ubioru, w jego detalach, poprzez kolor i fakturę.

Główne cechy męskiego stylu odzieży wojskowej są następujące:

  • dominujące kolory: khaki, brąz we wszystkich odcieniach, czarny, szary, brudna zieleń, ciemna zieleń;
  • gęste, szorstkie tkaniny;
  • duże detale, takie jak stójka, naszywane kieszenie, obszerne ramiona;
  • dodatki w stylu wojskowym: guziki w dwóch rzędach, stylizowane pasy, epolety, medale i inne;
  • sylwetka jest wyraźna i niedopowiedziana, wszystkie linie i przeszycia są proste, a każdy element jest podkreślony i uwypuklony.

Szczegóły mają znaczenie

 

Męska odzież wojskowa pozwala silnej płci wyrazić swoją męskość w elementach ubioru, w jego detalach, poprzez kolor i fakturę

Buty i akcesoria są ważne w tworzeniu ostatecznego wyglądu. Obuwie w stylu wojskowym jest stylizowane na buty wojskowe lub trzewiki, zawsze z zaokrąglonym noskiem. Powinny być jak najwygodniejsze, co oznacza brak wysokich obcasów lub masywnych podeszew i szerokich obcasów.

Moda damska i styl wojskowy

Dziewczyny, które wybierają ubrania w stylu wojskowym często mają silny charakter i są w stanie osiągnąć swoje cele. Styl militarny w odzieży damskiej charakteryzuje się mocnymi liniami i czystą sylwetką. Cechą wyróżniającą jest kolor. Podstawowa paleta obejmuje następujące odcienie: khaki, ochronny, bagienny i brudny brąz.