Victorinox to szwajcarska firma, która specjalizuje się w produkcji scyzoryków, noży oraz akcesoriów potrzebnych w kuchni. Marka ta jest także jednym z dwóch oficjalnych dostawców noży oficerskich.

Oferta marki Victorinox

Flagowym produktem tej marki jest wspomniany wcześniej nóż oficerski, który znalazł szerokie zastosowanie także poza wojskiem. Jest wyposażeniem standardowym himalaistów, polarników, a także astronautów. Pierwotnie miał być przeznaczony dla szeregowych żołnierzy i zawierał ostrze, szydło a także otwieracz do konserw. Wykonany był ze stali węglowej i drewna. Bardzo dużo ważył i był wyjątkowo nieergonomiczny. Aby go udoskonalić stworzono dwa nowe typy nóż sportowy i oficerski. Był bardziej funkcjonalny niż poprzednik, ponieważ miał dodatkowy mały nóż, ostrze do ścierania atramentu z papieru, a także korkociąg. Był on także lekki, elegancki i bardzo smukły. W miarę rozwoju firmy zmieniał się również wygląd tych scyzoryków. Zostawały dołączane do nich różne narzędzia, w różnych konfiguracjach i kolejności. Pojawiły się także wersje scyzoryków pomniejszone. Mogą być nawet wielkości breloka, albo modele, w których jest możliwość blokowania ostrza. Okładki scyzoryka również zmieniły się i nie jest to już w tej chwili tylko czerwone tworzywo. Do wyboru mogą być okładki wykonane z metalu, z drewna. Mogą mieć różne wzory i nadruki.

Inne produkty marki Victorinox

Innym produktem tej marki, który jest znany na całym świecie, jest zestaw narzędzi. Składa się on najczęściej z nożyczek, pilniczka do paznokci, długopisu, śrubokrętu, plastikowej wykałaczki i pęsety. Opakowane to wszystko jest w futeralik wielkości karty kredytowej, wykonany z tworzywa sztucznego.

Dobrze znana jest również seria produktów, do której należą do przedmiotów, które jako jedne z pierwszych zeszły z linii produkcyjnej tej firmy. Są to wielofunkcyjne kombinerki Swiss Tool, a dla komputerowców Cyber Tool. Wszystkie te narzędzia maja pokrowce, futerały czy zamienniki. Dostępne są także ostrzałki, smary, a także wiele innych akcesoriów.

Zalety firmy Victorinox

Marka ta bardzo dba o ekologię. Polega to na tym, że ogranicza się ilość opakowań. Ciepło, które powstało podczas produkcji noży, wykorzystuje się do ogrzewania budynków. Firma ta wykorzystuje lokalne surowce, takie jak drewno, korzysta także z instalacji fotowoltaicznych, posiada także wewnętrzne systemy oczyszczania wody i ścieków, zbiorniki na deszczówkę. Dostawcy materiału potrzebnego do produkcji są monitorowane i sprawdzane.